Odvážně si dovolím tvrdit, že je Španělsko vzhledem ke svému subtropickému podnebí  celoroční destinací. Nejvíce turistů přijíždí samozřejmě v létě, kdy se teploty pohybují okolo 30 st. Celsia a Středomořské pláže jsou v obležení turistů. Nejteplejší moře nabízí pobřeží v oblasti Valencie a Murcie. Prší spíše na severním pobřeží, ale i tam je léto velmi příjemné. Ceny hotelů a dalších služeb jsou na maximu. 

Pokud míříte do Španělska za poznáním či na eurovíkend, zvolte jarní, popř.  podzimní měsíce. V Madridu, Barceloně, Valencii i Seville vládne příjemné počasí s občasnými deštíky, jež pročistí vzduch a nemají trvalý charakter. Poznávání Andaluzie můžete naplánovat i na zimní měsíce, ale nesmíte zapomenout  mikiny a lehčí bundy. 

Kanárské ostrovy mají díky poloze nejpříjemnější klima, zima je ideální na horské treky či surfování. Nezapomeňte, že teplotu moře na ostrovech negativně ovlivňuje Studený Kanárský proud, proto jeho teplota  ani v létě není vyšší než ve španělském Středomoří. 

Pokud ještě nemáte termín cesty vybraný, pozorně si pročtěte, co vše na vás ve Španělsku čeká během jednotlivých měsíců. Jde však jen o zlomek toho, co tahle perla západního Středomoří nabízí.  Pro více infomací klikněte na odkazy dole pod textem.

LEDEN     ÚNOR     BŘEZEN     VELIKONOCE     DUBEN     KVĚTEN     ČERVEN    
 
ČERVENEC     SRPEN     ZÁŘÍ     ŘÍJEN     LISTOPAD     PROSINEC