autobusem

Cesta autobusem zabere s povinnými technickými přestávkami asi 24 hodin. Máte asi dvě možnosti dopravy:

1. Pravidelnou linkou se společností Eurolines, která vyjíždí z Prahy a má zastávku v Plzni. Do Barcelony se dostanete asi za 26 hodin a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte asi 3000 Kč, zpáteční vyjde o něco levněji. V Barceloně je nutný přestup buď na linku do Madridu (přes Zaragozu), nebo na "pobřežní" linku do Murcie (přes Tarragonu, Castellón, Valencii a Benidorm). Více naleznete zde.

2. Během turistické sezóny  s některou cestovní kanceláří, která potřebuje doplnit přepravní kapacitu autokaru. Za zpáteční jízdenku zaplatíte asi 3000 Kč. Budete ale muset vystoupit v některém letovisku na pobřeží Costa Brava popř. Costa del Maresme severně od Barcelony. Do katalánské metropole se ale bez problémů dostanete autobusem či ještě lépe příměstským vlakem, který je pohodlný a levný. Cestovní kanceláře vypravují autobusy v pátek dopoledne a návrat do ČR je v neděli odpoledne.

Autobus je vhodný pro ty z vás, kteří se bojí létat letadlem, nebo chtějí vidět okolní krajinu. Obecně platí, že individuálně koupená letenka je levnější než autobusová jízdenka!!!